Browse Category

Szypliszki

Szypliszki to wieś położona na Pojezierzu Wschodniosuwalskim w Polsce. Należy do województwa podlaskiego, powiatu suwalskiego i gminy Szypliszki. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego. Miejscowość jest siedzibą gminy Szypliszki i mieszka w niej około 1500 osób. Wieś jest znana z pięknych krajobrazów i jest popularnym celem wycieczek pieszych i miłośników aktywnego wypoczynku.

Szypliszki to malownicza wieś położona na Suwalszczyźnie, w północno-wschodniej Polsce. Wieś ta znajduje się w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim, w odległości około 30 km na wschód od Suwałk.

Szypliszki to niewielka, spokojna i urokliwa wieś, położona wśród pięknych krajobrazów Suwalszczyzny. Okolica Szypliszek charakteryzuje się urozmaiconym krajobrazem, gdzie dominują lasy, pola i łąki, a także malownicze jeziora, takie jak Jezioro Hańcza czy Wigry.

Mieszkańcy Szypliszek to przede wszystkim rolnicy, zajmujący się hodowlą zwierząt i uprawą roli. W wiosce można znaleźć tradycyjne, drewniane domy oraz gospodarstwa, które tworzą malowniczy krajobraz.

1 Article